środa, 21 września 2011

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 wrzesnia został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Dniem Języków. Tutaj możecie o tym więcej poczytać.
A w naszej szkole swiętowanie już się zaczęło :-) KLUB EUROPEJSKI zająl się przygotowaniem ciekawych konkursów. Wylosowaliscie dzisiaj kraj, za jaki należy się przebrać. Pamiętajcie, że gra toczy się o wysoką stawkę- o dzień klasowy!

HARMONOGRAM OBCHODÓW EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW:

1. W piątek, tj. 30-go wrzesnia klasy zaprezentuja się przed jury w przebraniach- do wygrania bonus na dzień klasowy dla całej klasy! Prezentacja nastąpi w sali 202, na pierwszej dlugiej przerwie klasy III i II bez kl. II D; na drugiej dlugiej przerwie- klasy I i II D.

2. W czwartek, tj. 29-go wrzesnia, odbędzie się konkurs SCRABBLE PO NIEMIECKU w parach, początek- na 3. godzinie lekcyjnej w sali 202; do wygrania- bonus dla najlepszej pary!

3. W piątek, tj. 30-go wrzesnia, odbędzie się konkurs "1 z 19", początek - na 6. godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej; jest to konkurs indywidualny, z każdej klasy bierze w nim udzial jeden uczeń; tę konkurencję również nagradzamy bonusami (indywidualnymi) i to dla 3 pierwszych miejsc!

4. Również w piątek na 6 godzinie lekcyjnej odbędzie się szereg atrakcji dla was:
- układanie "inteligentej kostki" na czas (nagroda!)
- gra w bule (tutaj możesz o niej poczytać polecam podstronę "Historia")
- salon pięknosci (UWAGA! trzeba w nim mówic po niemiecku!)
- gry planoszowe po niemiecku.

Wszytskie te atrakcje zostaną przeprowadzone na boisku, w razie deszczu- na korytarzu przy przebieralniach, wówczas będziemy musieli zrezygnować z bule :-(

Zróbmy tak, żeby w naszym gimnazjum zrobiło się kolorowo, interesująco i ... międzynarodowo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz