niedziela, 26 września 2010

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Poniedziałek już się skończyl...

Wanesie Olszewskiej udalo powiedzieć się "Kocham cię" w 29 językach! Wanesa oczywiscie zwyciężya tym wynikiem, otrzyma 6 z wybranego przez siebie przedmiotu- angielskiego lub niemieckiego. Oprócz niej w konkursie wzieli jeszcze udzail Kamila Banasiak, Martyna Drzewiecka i Bartek Bechciński- oni otrzymają 5. Gratuluje i cieszę się, że wsród naszych uczniów są osoby lubiące wyzwania.
______________________________________________

Bardzo milo spiewalo mi się z uczniami klasy I b; razem z papieżem Janem Pawlem II uczylismy się mówić i spiewać w róźnych językach; zapytajcie kogos z tej klasy, powinni zaspiewać bez zająknięcia "Ojcze Nasz" po lacinie ;-) zamieszczone poniżej.

PATER NOSTER

_____________________________________________

To też bylo w poniedziałek:

"W czerwcu 1922 za funt chleba Niemcy musieli zapłacić 3,50 marki, a już w styczniu 1923 - ...700 ! Ceny mnożyły się w oczach. Portfele wyszły z użycia, zastąpione przez walizki. We wrześniu 1923 cena półkilogramowego bochenka sięgnęła 2 milionów marek, miesiąc później - 630 milionów... "

Znalazłam to na tej stronie:
http://odkrywca.pl/1922-niemieckie-50-feningow,608561.html

Z klasą II c ocenialimy historyczną wartosc pieniądza. Czy pamiętacie jeszcze, co to jest awers i rewers? Jesli nie, to zajrzyjcie poniżej.

O monetach

Tak wyglądalo przygotowanie do lekcji:A tak rezultaty twarde:

1 komentarz:

  1. Tak sobie pomyślałam, żę moglibyście podać swoje pomysły dotyczące organizacji Europejskiego Dnia Języków. Możę wymyślicie coś więcej? Będę miała cały rok do tego, żeby nad tym popracować. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń