sobota, 20 listopada 2010

CZY W DZISIEJSZYCH CZASACH MOŻNA BYC PATRIOTĄ?

10- go listopada b.r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie ku czci Odzyskania Niepodległosci. Oj, popłakalam sobie... Był to projekt przygotowany pod kierunkiem pani Renaty Kubiak. Uczniowie podawali przykłady, w jaki sposób można w dzisiejszych czasach pokazać, że jest się patriotą. I dlatego zastanawiające jest, że na uroczystosciach łęczyckich tak niewielu z was, drodzy uczniowie, reprezentowało naszą szkołę. Była jedna osoba z klasy I b, 3 z klasy I c i chyba 10 z klasy II e. Było zimno, padał deszcz, nogi nam zmarzły. Ale myslę sobie, że ci, którzy walczyli o wolnosć naszej Ojczyzny, marzli bardziej i tracili więcej niż tylko czas na oglądanie telewizji lub gry na komputerze- tracili życie. Jak często myslicie o tym, że żyjecie tylko dlatego, że ktos chronił waszych dziadków, pradziadków i...? No to pomyslcie o tym teraz.
Następna uroczystosc związana z korzeniami demokracji w Polsce odbędzie się 3- go maja. Spotkajmy się i uczcijmy razem rocznice uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

P.S. Ankieta nie gryzie. Szkoda, że tak mało z was "kliknęło".

P.S.2. Tylko 12 osób wypełniło ankietę; 16 % stwierdziło, że nigdy nie bierze udziału w uroczystosciach patriotycznych, ok. 40%- czasami i znowu 40%- uczestniczy co roku.

P.S.3. Zadanie matematyczne... Czy jestescie na to gotowi? Ile to jest 16% oraz 41% z 12?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz