wtorek, 8 czerwca 2010

WebQuest dla Klasy IIa/b

Witam serdecznie.
Niech podniosą rękę w górę ci, którzy cieszą się, że mają niemiecki... a teraz ci, którzy się z tego powodu nie cieszą... No widzicie, nie jest tak źle, cała klasa zaczeła brać udział w lekcji :-) Przeczytajcie zadanie umieszczone poniżej.

DACH

A teraz na poważnie. Już wiecie, czego będzie dotyczyć wasze zadanie. Jestscie podzieleni na grupy, wymyslcie nazwę i wybierzcie kapitana. Kapitan będzie odpowiedzialny za zamieszczanie w "Komentarzach" regularnych, krótkich sprawozdań z pracy w grupie. Poproszę kapitanów do mnie, wylosujecie teraz temat zadania.

A teraz zastanówcie sie w grupie: Jakie macie pomysły? Które warto wybrać? Co będzie wam sprawiało problem? Czy warto poprosić mnie o pomoc, czy też lepiej innego nauczyciela?
Na koniec tej lekcji poproszę kapitanów o zamieszczenie przedstawienia swojej grupy w "Komentarzach"; postarajcie sie odpowiedzieć również na pytania zapisane powyżej; pamiętajce, że otrzymujecie punkty za regularne wpisy na blogu. Powodzenia!

7 komentarzy:

 1. Czesc jestem Julka i jestem liderem grupy " Alpejscy mistrzowie". Sklad mojej grupy to: Milena, Marlena, Ewelina, Karol, Rafal i ja, W naszej prezentacji bedziemy przedstawiac Szwajcarie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasza grupa nazywa się - PROsquad
  Kapitan to Bartosz Kubatko, a członkowie: Kinga Święcka, Robert Kwasniak, Łukasz Szczech, Mateusz Sobczak i Adrian Pacholczyk.
  Naszym celem jest przedstawienie wam kilku wiadomości na temat Austrii. Problem może nam sprawić forma pracy i na pewno będziemy potrzebowali pomocy pani Bednarskiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej! Jestem Ilona Graczyk i jestem liderem grupy "Niemieckie skoczki", w której skład wchodzą: Edyta Gmerek, Paulina Art, Weronika Granosik, Rafał Kowalczyk i Jacek Batarowicz. Temat, który wylosowaliśmy to Niemcy. Postanowiliśmy wykonać prezentację multimedialną. Już podzieliliśmy się obowiązkami. W razie problemów poprosimy Panią o pomoc.
  Życzymy wszystkim przyjemnej pracy. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 4. UWAGA! NIESPODZIANKA!
  Wiem, że jest koniec roku i nie bardzo chce wam sie pracować na oceny. A co powiecie na pracę na... uznanie? Wymyśliłam sobie, że wasze prezentacje będzie oceniać jedna z klas III. Oni też przerabiali ten dział, co wy, więc znają treści. Już im o tym powiedziałam :-) Ale obiecali milczeć... Jak będzie się wam pracować, skoro już wiecie, że ktoś inny niz ja będzie oceniał wasze prace? Proszę kapitanów o komentarz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na jeszcze jedna grupę- musicie się przedstawić i opowiedzieć o zadaniu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Olu obserwuję Twojego bloga i naprawdę podziwiam. Jesteś niesamowicie kreatywna! Bardzo mi się podoba i polecam go innym nauczycielom.
  Pozdrawiam serdecznie Ela

  OdpowiedzUsuń
 7. Droga Elu!
  Dziękuję bardzo za słowa uznania; aż chce mi się bardziej starać :-)

  OdpowiedzUsuń