wtorek, 29 czerwca 2010

Po GALI WEBQUESTÓW

23- go czerwca b.r. odbyła się w naszym Gimnazjum Gala WebQuestów. Klasa I bc zaprezentowała słownik obrazkowy. Nasi goscie- klasa IV Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka z Topoli Królewskiej wraz z nauczycielką języka niemieckiego, panią Larysą Perka, wyszli obdarowani prezentami- kartami z narysowaą "poezją konkretną". Ania, Daria, Justyna, Justyna, Sandra, Dominika, Łucja, Weronika, Paulina, Paulina. Czy pominełam kogos? Jesli tak, to dajcie mi znać, uzupełnię. Jak na was patrzyłam i słuchalam, w jaki sposób prezentujecie material, to bylam z was dumna. Dziewczyny, tak sobie myslę, że jestescie i do tańca, i do różańca :-) Gratuluję raz jeszcze!

Poniżej zamieszczam prezentację "Dzikich Kotów". Obejrzyjcie sobie...P.S. WebQuest klasy IIAB omówię po powrocie z Dobieszkowa :-)
P.S.2. Kacper, dzięki za obsługę sprzętu!

Check out this SlideShare Presentation:

piątek, 25 czerwca 2010

Po zakończeniu

Trzecie klasy... Najbardziej lubię pożegnania; można popatrzeć sobie w oczy i wybaczyć wiele. Może jeszcze ostatni taniec, jakas otarta łezka, trochę uscisków i bieg do autobusu. Nie doswiadczyłam tego w tym roku, ulotniłam się po angielsku.

Jak was będę wspominać? Ania ze swoim "Dzień dobry, proszę pani, miło panią widzieć!" ("Postawi mi pani czwórkę?" pojawiło się później :-) Magda trzaskała zdania po niemiecku, zanim ktokolwiek w klasie zorientował sie, o co chodzi. Marcin z nogami na biurku i przekleństwami, a potem, na koniec, ze wzruszeniem w głosie... Drugi Marcin z denerwującym "Ooooo-llllll-aaaaaaaaa". Emila z super pamięcią, zadowolona z pochwał; Jacek ze swoimi smichami- hihami, Szymon przepisujący na niemieckim zeszyt od religii; Hubert łażący non stop po klasie; Damian obrywający tuje przed szkolą i wiele, wiele innych osób jeszcze... Dodawalicie smaczku mojemu nauczycielskiemu życiu ;-)

piątek, 11 czerwca 2010

GŁOSUJCIE NA NAJCIEKAWSZY WIERSZ!

Klasy trzecie pisały wiersz pt. „Kinderträume”, oczywiście chętni. Ja ze swej strony zwracałam uwagę na ramę gramatyczną „Kiedy..., wtedy...”. Czasami, a czasami nader często, musiałam ją poprawić. Przeczytajcie wiersze zamieszczone poniżej.

GEDICHTE

Który wiersz jest, waszym zdaniem, najciekawszy? Zagłosujcie na niego w ankiecie, ktora znajduje z prawej strony!

wtorek, 8 czerwca 2010

WebQuest dla Klasy IIa/b

Witam serdecznie.
Niech podniosą rękę w górę ci, którzy cieszą się, że mają niemiecki... a teraz ci, którzy się z tego powodu nie cieszą... No widzicie, nie jest tak źle, cała klasa zaczeła brać udział w lekcji :-) Przeczytajcie zadanie umieszczone poniżej.

DACH

A teraz na poważnie. Już wiecie, czego będzie dotyczyć wasze zadanie. Jestscie podzieleni na grupy, wymyslcie nazwę i wybierzcie kapitana. Kapitan będzie odpowiedzialny za zamieszczanie w "Komentarzach" regularnych, krótkich sprawozdań z pracy w grupie. Poproszę kapitanów do mnie, wylosujecie teraz temat zadania.

A teraz zastanówcie sie w grupie: Jakie macie pomysły? Które warto wybrać? Co będzie wam sprawiało problem? Czy warto poprosić mnie o pomoc, czy też lepiej innego nauczyciela?
Na koniec tej lekcji poproszę kapitanów o zamieszczenie przedstawienia swojej grupy w "Komentarzach"; postarajcie sie odpowiedzieć również na pytania zapisane powyżej; pamiętajce, że otrzymujecie punkty za regularne wpisy na blogu. Powodzenia!

piątek, 4 czerwca 2010

WebQuest dla klasy I

Moi drodzy, a teraz cos nowego. Może spodoba Wam się samodzielne zdobywanie wiedzy i umiejętnosci. Zostaliscie już podzieleni na grupy, siedzicie przy komputerach zachowując się w odpowiedni sposób, więc jestescie gotowi do pracy. Proszę kliknąć na link poniżej i zapoznać się z zadaniem.

Nasz slownik de

Nauczycielem być...

Hmmm... Na poważnie czy na wesolo? Często od tego glowa boli :-) Obejrzyjcie sobie filmik.

">"10 rzeczy, których nauczyciel nie powinnien robić"


A teraz zadanie dla lubiących się smiać (lub nie)- wejdźcie na stronę www.youtube.pl i w wyszukiwarkę wpiszcie "10 dinge"; obejrzyjcie sobie więcej filmów.

20 minut później... No więc, jaki według was, powinien być nauczyciel? Proszę o odpowiedzi w komentarzach; pamiętajcie, że macie okazję napisać to, co naprawdę jest dla was ważne.